[special_heading title_content= “İSTANBUL WEB TASARIM FİRMASI” title_color= “” h_tag= “h3” subtitle_spl_font= “1” disable_separator= “0” separator_style= “1” icon_name= “oshine_diamond” icon_color= ‘{“id”:”palette:0″,”color”:”#000000″}’ separator_color= “#efefef” separator_thickness= “1” separator_width= “40” separator_pos= “0” title_align= “center” hide_in= “” css_id= “” css_classes= “” animate= “1” animation_type= “none” animation_delay= “0” animation_duration= “300” padding= ‘{“d”:””}’ margin= ‘{“d”:””}’ border_style= ‘{“d”:”solid”,”l”:”solid”,”t”:”solid”,”m”:”solid”}’ border= ‘{“d”:””}’ border_color= “” border_radius= “” box_shadow= “0px 0px 0px 0px rgba(0,0,0,0)” key= “SkKqz3z-_”]

İstanbul’da web sitesi tasarımı yaptırmak isteyen tüm kurumsal firmalar için web tasarımı, web yazılımı hizmeti sunulmaktadır.

[/special_heading]

İstanbul Web Tasarım Firması

İstanbul Web Tasarım

Web tasarım, bir web sayfasının içerisindeki enformasyonu, bilgileri, metinleri ve görselleri düzen içerisinde ziyaretçiye sunulması olarak nitelendirilebilir. Web sitesine bu şekli verenlere ise web tasarımcı denilmektedir. Web tasarımcı,  web sitesinde oluşturacağı düzeni, görselliği kurgular ve bunu yazılımlarla uygulamaya koyar. Web  tasarımı yapabilmek için öncelikle bir proje oluşturulmalıdır. Proje üzerinde oluşturulacak ana hatlarla çalışmaya başlanır.

Her tasarım işinde olduğu gibi web tasarım işinde de özgünlük, yenilikçi, güzel görünüm ve düzen oldukça önemli konulardandır. Düzen bir web site için oldukça önemlidir. Web sitesinde yer alacak metin ve görsellerin düzenli olması gerekmektedir. Ayrıca tasarlanacak sayfanın mekaniği ziyaretçiler tarafından kolay ve anlaşılır olması önemlidir. Ziyaretçiyi sıkmayacak, zaman geçirmesini sağlayacak görsellik kullanılması önemlidir. Ziyaretçi ilk bakışta aradığı bilgiye ulaşmalı, tasarım tutarlı, dengeli olmalıdır. Sayfada kullanılacak renkler ziyaretçileri rahatsız etmemeli, web sitesinin amacına uygun olmalıdır. Bu konuda bir tasarım yaparken çok yönlü düşünmek gerekir. Yapılacak tasarımın teknolojik güncellemelere ayak uydurması gerekmektedir.

 Web tasarım aşamalarını şu şekilde sıralaya biliriz:

  • Projenin Belirlenmesi
  • Kurumsal Kimlik Çalışması
  • Grafik Tasarım Çalışması
  • Web Sayfalarının Kodlaması
  • İçerik Yönetim Sistemi Entegrasyonu
  • Web Sitesinin Test Süreci
  • Web Sitesinin Yayınlanması

Web Tasarım Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web tasarım hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır.  İstanbul web tasarım hizmeti konusunda Türkiye’de lider durumda yer alıyor. Bu hizmeti alırken öncelikle tecrübeli firmalarla çalışmak önemlidir. Tecrübeli firmalar verdiğiniz bilgiler doğrultusunda en hızlı ve doğru şekilde istediğiniz web sitesini hazırlayabilmektedir. Seçilen firmanın alanın uzman personelle çalışarak, özgün ve kaliteli web sitesini sizin için hazırlaması gerekmektedir. İstanbul web tasarım firmaları bu konuda size en iyi teknolojiyle hizmet vermektedir. Yenilikçi firmalarla çalışmanız web sayfanızı her zaman dinç tutacaktır. Web tasarım yapılırken, kendi zevklerinize göre değil  kullanıcıların ilgisini çekecek ve sitenin amacına uygun olacak tercihler yapılmalıdır. Web siteniz SEO kurallarına uygun bir alt yapıyla yapılmış olması sizi Google algoritmasında üst sıralara taşıyacaktır. Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle birlikte mobil cihazlar ve telefonların kullanımı oldukça artmaya başladı. Web sitenizin tablet ve mobil cihazlara uyumlu olarak oluşturulmasına dikkat edin.  En önemli konulardan birisi de hız. Sitenizin hızlı açılıp, kapanmasına dikkat edin. Ortama açılış süresi 3-4 saniyeyi geçmemelidir.

Tüm bu işlemleri yenilikçi, özgün ve kaliteli bir bakış açısıyla yaklaşan bir firmayı tercih etmelisiniz. IRFAN MEDIA olarak 2002 yılından beri İstanbul web tasarımı alanında hizmet vermekteyiz. Web tasarımı konusunda uzman ve tecrübeli kadromuz çalışma alanınıza uygun en iyi ve sorunsuz web tasarımı yapabilmektedir. Tutkulu tasarımcılar ve geliştiricilerden oluşan küçük bir ekibiz. Sadece iyi görünmekle kalmayıp aynı zamanda harika çalışan temiz, modern ve her ekranda iyi sonuçlar veren ara yüzler geliştirmeye odaklanıyoruz.

Bir projeniz mi var? Bizi şimdi ara!

İLETİŞİM